اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

فروش مدرن ترین تسلیحات به عربستان سعودی و سایر اعراب برای دفاع از اسرائیل در مقابل تهدیدات ایران! + مشخصات

توماس دمزیر، وزیر دفاع آلمان گفت: مهم دفاع از اسرائیل در مقابل ایران است، نه وضعیت حقوق بشر در عربستان سعودی!.. "این درست است که در عربستان آزادی دینی وجود ندارد و گرایشات ضدسامی در این کشور دیده می‌شود"، ولی این کشور "نقشی مهم در منطقه دارد و وزنه‌ای در قبال ایران است".

وزیر دفاع آلمان اعلام کرد که فروش تسلیحات به کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس و عربستان سعودی به دلیل دفاع از اسرائیل در مقابل تهدیدات ایران بوده است.

صادرات تسلیحاتی آلمان به این کشورها ۹ برابر افزایش یافته است.

توماس دمزیر، وزیر دفاع آلمان در نشست "بنیاد هاینریش بل" در برلین از فروش تسلیحات به کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس و عربستان سعودی دفاع کرد.

وی دراین رابطه خاطرنشان کرد: مهم دفاع از اسرائیل در مقابل ایران است، نه وضعیت حقوق بشر در عربستان سعودی!

وزیر دفاع آلمان گفت، معیار اصلی آلمان برای اجازه‌ی صدور تسلیحات به این کشورها خطر و تهدیدات ایران بوده که متوجه این کشورهاست.

در عین حال وزیر دفاع آلمان تغییر سیاست صادرات تسلیحات این کشور را رد کرد و گفت که مقررات سخت مربوط به صدور تسلیحات نقض نشده است و این شامل عربستان سعودی نیز می‌شود.

پیش از این فولکر کائودر، رئیس فراکسیون حزب سوسیال مسیحی آلمان در پارلمان این کشور نیز از ارسال تسلیحات آلمانی به عربستان سعودی به عنوان وزنه‌ای در مقابل ایران، دفاع کرده بود.

کائودر به ویژه‌نامه هفتگی "ولت ام زونتاگ" گفت "این درست است که در عربستان آزادی دینی وجود ندارد و گرایشات ضدسامی در این کشور دیده می‌شود"، ولی این کشور "نقشی مهم در منطقه دارد و وزنه‌ای در قبال ایران است".

مدرن‌ترین خودروهای زرهی جهان

عربستان سعودی اخیرا تقاضای خرید صدها دستگاه نفربر زرهی موسوم به "بوکسر" و تانک‌های "لئوپارد ۲" کرده است. نفربر "بوکسر" طرفداران زیادی دارد و در حال حاضر برای نقل و انتقال نیروهای نظامی آلمانی در افغانستان به‌کار می‌رود.

گفته می شود، اگر آلمان با فروش این تانک به عربستان سعودی موافقت کند، گارد ویژه‌ی سلطنتی این کشور با یکی از مدرن‌ترین خودروهای زرهی جهان مجهز خواهد شد.

تانک‌های "بوکسر" این توانایی را دارند که در جاده‌های آسفالته با سرعتی نزدیک به یکصد کیلومتر در ساعت حرکت کنند. این نفربرها برای مقابله با تظاهرات‌ها و شورش‌ها خودروهای مناسبی به‌شمار می‌‌آیند.

در هفته‌ی پیش آشکار شد که دولت آلمان صادرات تسلیحاتی خود به کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس را از ۵۷۰ میلیون یورو به یک میلیارد و ۴۲۰ میلون یورو افزایش داده است. سهم عربستان سعودی از آن به یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون یورو می‌رسد.

مخالفت در آلمان با فروش تسلیحات به عربستان سعودی

از سوی دیگر صادرات تسلیحات به عربستان سعودی به دلیل وضعیت نامطلوب حقوق بشر در این کشور همواره با انتقادهای شدید توأم بوده است.

شماری از نمایندگان پارلمان آلمان وابسته به احزاب ائتلافی حاکم و نیز از میان احزاب اپوزیسیون خواستار نظارت یک هیأت پارلمانی بر معامله این نفربرها شده‌اند. نمایندگان پارلمان آلمان می‌گویند معاملات تسلیحاتی باید با شفافیت بیشتری توأم باشد.

آلمان سومین صادرکننده‌ی بزرگ تسلیحات در جهان به شمار می‌رود!رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.