اخبار,اخباربین الملل,روابط ایران و روسیه


 اخبار بین الملل - رویترز: نگرانی حکومت اسد از کاهش قدرت اقتصادی ایران

رویترز به نقل از تجار و بازرگانان سوری می نویسد بانک مرکزی سوریه از افت قیمت نفت و تاثیر آن بر اقتصاد ایران و توانایی این کشور در تداوم حمایت از مهم ترین متحد منطقه ای اش یعنی سوریه، نگران است.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی می نویسد سوری ها که تا حدود زیادی بقای خود را در شرایط کنونی به تداوم حمایت های ایران وابسته می دانند، از افت قیمت نفت و تضعیف وضعیت اقتصادی ایران به عنوان مهم ترین متحد استراتژیک شان در منطقه نگران اند.رویترز:نگرانی حکومت اسد از کاهش قدرت اقتصادی ایران

به گزارش عصر ایران این خبرگزاری به نقل از یک "مقام اقتصادی " سوری در دمشق که نمی خواهد نامش فاش شود ، می نویسد:" اگر حمایت ایران نبود ما نمی توانستیم در برابر جنگ داخلی دوام بیاوریم. تداوم حمایت ایران از ما بسیار مهم و حیاتی است. در مقابل این حمایت ، ما طی این مدت به ایران بیش از گذشته وابسته شده ایم و درهای بیشتری را روی آنها گشوده ایم تا در سوریه سرمایه گذاری کنند."

بر اساس گزارش رویترز در ماه جولای سال گذشته میلادی (تیر 92) ایران یک خط اعتباری (وام) 3.6 میلیارد دلاری برای خرید محصولات نفتی سوریه از ایران و یک خط اعتباری (وام) 1 میلیارد دلاری برای خرید محصولات غیر نفتی اختصاص داد.

سوریه پیش از آغاز جنگ داخلی در این کشور، نفت استخراج می کرد ولی از زمان آغاز ناآرامی ها و جنگ داخلی تولید نفت این کشور به رقم صفر نزدیک شده است چرا که بخش اعظمی از میدان های نفتی این کشور تحت کنترل شورشیان مسلح قرار گرفته است.

رویترز به نقل از گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) می نویسد سفر اخیر نخست وزیر سوریه به تهران به منظور اطمینان یافتن از ادامه تامین نفت سوریه از سوی ایران بوده است.


قیمت نفت در بازارهای جهانی از ماه ژوئن سال جاری میلادی روندی نزولی یافته است و هم اینک به حدود 50 دلار در هر بشکه رسیده است.

رویترز می نویسد ارزش لیره سوریه که از آغاز بحران داخلی این کشور بیش از 70 درصد افت داشته است تنها در یک شب هفته گذشته 10 درصد دیگر افت پیدا کرده است.

ناظران اقتصادی در سوریه یکی از دلایل اصلی این افت ارزش را کاهش قیمت نفت و نگرانی در دمشق از ادامه حمایت های اقتصادی ایران از حکومت سوریه می دانند.

رویترز به نقل از تجار و بازرگانان سوری می نویسد بانک مرکزی سوریه از افت قیمت نفت و تاثیر آن بر اقتصاد ایران و توانایی این کشور در تداوم حمایت از مهم ترین متحد منطقه ای اش یعنی سوریه، نگران است.

دو مقام اقتصادی سوری می گویند ایران سال گذشته به منظور حفظ و تقویت ارزش پول ملی سوریه،مبلغی بین 500 تا 750 میلیون دلار را به بانک مرکزی این کشور تزریق کرد.

ایران و روسیه مهم ترین متحدان و حامیان حکومت بشار اسد در برابر شورشیان مسلح به حساب می آیند که اقتصادی هر دو کشور در ماه های گذشته به واسطه کاهش شدید قیمت نفت تحت تاثیر قرار گرفته است.

اخبار بین الملل  - عصر ایران
 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.