تاريخ : | | نویسنده : khizeshnews

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

دلار دامن سكه را گرفت

توصيه به معامله‌گران: حد سود و زيان خود را مشخص كنيد

مبادلات بازار قراردادهاي آتي ديروز به تاثير از نوسانات دلار با افزايش قابل توجهي رو به رو شده بود. اين در شرايطي است كه مهم‌ترين عامل تغيير قيمت‌ها در بازار نقدي، تحركات مثبت دلار است.

صرافان پيش بيني كرده اند دلار 3 هزار توماني به احتمال زياد امروز با قيمت بيشتر از روز قبل دادوستد شود و اين باعث شده تقاضا براي دلار افزايش يابد.

سياوش سليماني يكي از كارگزاران بورس كالا با اشاره به اينكه اخبار و گزارش‌هاي غير‌اقتصادي روي روند دادوستدها تاثيرگذار بوده است، اظهار كرد: قيمت سكه در بازار آتي بيشتر متاثر از پارامترهاي برون‌زاي سياسي و به تناسب تحليل‌هاي فاندامنتال، افزايش محسوسي را تجربه كرده و اين در حالي است كه اختلاف سررسيدها بالا رفته و سود آربيتراژي از اختلاف قيمت‌ها نيز به درصد مناسبي رسيده است.

سليماني در خصوص سطح تقاضاي دلار خاطرنشان كرد: در شرايط كنوني عملا تعطيلات كريسمس آغاز شده و چه بسا تقاضا براي دلار در روزهاي اخير نيز به همين دليل افزايش يافته است. به باور اين كارشناس بازار آتي، از محتواي سخنان دو طرف مذاكره كننده ايران و گروه 1+5 چنين بر مي‌آيد هنوز اختلاف‌نظرهايي باقي مانده و در صورتي كه پارامترهاي برون‌زاي سياسي همچنان بخشي از بازار باشند چه بسا موج جديدي از صعود قيمت‌ها را مي‌توان شاهد بود. 

البته رفتار و تصميمات دولت و بانك مركزي نشان مي‌دهد دولت تمايل چنداني به پايين آمدن قيمت‌ها ندارد.سليماني با توصيه به معامله‌گران در خصوص گرفتن موقعيت‌هاي خريد و فروش اظهار كرد: آنهايي كه نقدشوندگي بيشتري دارند بايد با گرفتن موقعيت‌هاي خريد و فروش حد ضرر خود را مشخص كنند و سعي كنند از اقدام به ايجاد موقعيت‌هاي فروش بدون هر گونه استراتژي، از ضررهاي هنگفت جلوگيري كنند. 

اين كارشناس بازار آتي در ادامه افزود: با توجه به سود آربيتراژي بالايي كه در بازار وجود دارد معامله‌گران بهتر است جانب احتياط را در هر صورت رعايت كنند زيرا در صورت صعود شديد ممكن است كال مارجين شوند به همين دليل خريداران حد ضرر خود را مشخص كنند و فروشندگان نيز جانب احتياط را بگيرند و بخشي از وجه خود را به عنوان وجه تضمين احتياطي در نزد خود نگه دارند زيرا با توجه به پارامترهاي موجود، امكان افزايش قيمت‌ها و رسيدن قيمت دلار به سطوح بالاتر و به تناسب آنها افزايش قيمت‌ها در بازار نقدي و آتي سكه تا قبل از پايان سال‌جاري وجود دارد.

در دادوستدهاي ديروز، سكه سررسيد دي‌ماه با افزايش 24/4 درصدي در محدوده يك ميليون و 307 هزار تومان تا يك ميليون و 353 هزار تومان، سررسيد بهمن‌ماه با افزايش 42/4 درصدي در محدوده يك ميليون و 392 هزار تومان تا يك ميليون و 443 هزار تومان و سررسيد اسفندماه با افزايش 72/4 درصدي در محدوده يك ميليون و 477 هزار تومان تا يك ميليون و 532 هزار تومان قرار گرفت./دنیای اقتصاد

 

قیمت ارز در بازار ایران و بانک مرکزی

 

 

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.