۷۲۰ کشته و مفقود در تازه ترین آمار قربانیان زلزله و سونامی اندونزی

 

تعداد کشته های زلزله ۷.۷ ریشتری و بدنبال آن سونامی ۳ متری در جزایر منتاوای اندونزی به ۷۲۰ کشته و مفقود رسید. سی ان ان به نقل از مقامات محلی اعلام نمود بیش از ۳۷۰ نفر از آسیب دیدگان بشدت زخمی شده و ۱۴۵ نفر دیگر جراحت اندکی برداشته اند. بیش از ۴ هزار نفر از ساکنین مناطق ساحلی اندونزی پس از زلزله ۷.۷ ریشتری اسیر سونامی وحشتناکی شدند که امواج آن تا عمق ۶۰۰ متری ساحل امده و مردم را با خود برده است.

گفته می شود اطلاع رسانی ضعیف باعث شد تا مردم کمی از وقوع سونامی مطلع شده و بهمین دلیل شمار قربانیان بیش از حد تصور بوده است. ظاهرا در زلزله ماه قبل و اطلاع رسانی به موقع از سونامی که هرگز اتفاق نیفتاد اعتماد مردم را سلب نموده و اینبار نه دولتی ها و نه مردم سعی نکردند به هشدارهای سونامی توجه نشان دهند که این خود دلیلی اصلی افزایش شمار قربانیان بوده است.

در سونامی هفته ذشته ۴۲۶ خانه که اغلب انها از چوب بامبو ساخته شده بود به طور ۱۰۰ درصد تخریب شده است. دلیل اصلی حضور مردم در این سواحل این است که این منطقه دارای امواج زیبایی است که توریستها و موج سواران را از اقصی نقاط عالم به طرف خود کشانده و در آمد خوبی برای مردم بومی منطقه درست کرده است و آنها حاضر نیستند آنجا را علی رغم وضعیت بحرانی و خطرات طبیعی ترک نمایند.

زلزله دوشنبه گذشته ساعت ۹:۴۲ بعد ازظهر به وقت محلی در ۲۴۰ کیلومتری جنوب پادانگ رخ داد.گفته می شود با تلاش امدادگران شمار قربانیان بیش از ۵۰۰ نفر خواهد شد.

 

فوران مجدد آتشفشان

صبح جمعه به وقت محلی مجددا آتشفشان مراپی دوباره فوران نمود . به گفته مقامات محلی گدازه ها تا ارتفاع ۱۵۰۰ متری به هوا برخاست. شمار قربانیان ناشی از فوران نیز به ۴۰ نفر رسیده است و دولت دها هزار نفر از مردم را مجبور کرده تا خانه های خود را ترک نمایند.... / خبر آنلاینرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.