تاريخ : | | نویسنده : khizeshnews

فوتبال اروپا , اتهام تباني , اخبار ورزشی

 

'ميشل پلاتيني'رييس اتحاديه فوتبال اروپا 'يوفا' هشدار داد:عمر ورزشي بازيکناني که به اتهام تباني محکوم شوند،پايان يافته تلقي خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از ورشو، اين درحاليست که مسابقات فوتبال يورو 2012 در سايه ادعاهاي جديد در مورد شرط بندي هاي غيرقانوني در ايتاليا قرار گرفته است.

پلاتيني که قبلا کاپيتان تيم ملي فوتبال فرانسه بود چهارشنبه شب در نشست خبري در ورشو گفت:چنين بازيکناني ديگر در مسابقات شرکت نخواهند کرد.

قرار است تيم ملي لهستان يکي از ميزبانان اين مسابقات در مسابقه افتتاحيه روز جمعه با تيم يونان در ورشو روبرو شود.

اخيرا ايتاليا با ادعاهاي جديد در باره شرط بندي هاي غيرقانوني در مسابقات ملي روبرو شده که منجر به دستگير شدن چند بازيکن ارشد از جمله ''استفانو ماريو'' کاپيتان تيم ''لاتزيو'' و حمله ماموران پليس به اردوگاه آموزشي تيم ملي ايتاليا در حومه فلورانس شد.

پلاتيني که تيم سابقش يوونتوس از سري آ پس از بروز جنجال در سال 2006 تنزل کرد در باره مجازات همه طرف هاي مقصر آشکارا سخن گفت.

پلاتيني در باره نگراني از بروز نژادپرستي در مسابقات يورو 2012 گفت: اين مشکل منحصر به فوتبال نيست.احساسات ملي گرايي در سراسر جهان و به ويژه در اروپا در چند سال گذشته بطور فزاينده اي افزايش يافته است و اين مساله در بسياري از مسابقات ديده مي شود.

وي افزود: مقصر دانستن اوکراين و لهستان براي نژادپرستي آسان است، اما همه کشورها با مشکل مشابهي روبرو هستند. ما تلاش هاي زيادي براي حل اين مشکل کرده ايم اما اين مشکل تنها مرتبط با فوتبال نيست، بلکه مشکلي اجتماعي است.

اخيرا ''ماريو بالوتلي'' مهاجم جوان تيم ايتاليا تهديدکرد چنانچه از نظر نژادي مورد بدرفتاري قرار گيرد، از اين مسابقات کناره گيري خواهد کرد.

اما پلاتيني با خودداري از اظهارنظر درباره حمايت يوفا از چنين واکنشي، تاکيد کرد که اين به داور مسابقه که از اختيار تعليق موقت مسابقه برخوردار است، بستگي دارد.

پلاتيني همچنين از اظهارنظر در باره حمايت از تحريم رهبران اتحاديه اروپا از مسابقات يورو 2012 که قرار است در اوکراين و لهستان برگزار شود، به دليل ادعاي بدرفتاري با ''يوليا تيموشنکو'' رهبر مخالف دولت اوکراين خودداري کرد.

وي افزود: تصميم گيري در اين باره به آنها بستگي دارد. يوفا سازماني سياسي نيست، ما به سازماندهي رقابت ها و توسعه فوتبال در سراسر جهان مي پردازيم..../ورزش3رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.