تاريخ : | | نویسنده : khizeshnews

  اجاره‌نشین,اجاره‌نشینی در ایران

 

چند درصد مردم ایران اجاره‌نشین هستند؟

بر اساس تازه ترین آمارهای رسمی در سال ۸۹، ۶۴.۷ درصد از خانوارها در مسکن شخصی، ۲۵.۷ درصد در مسکن اجاری، ۱.۲ درصد در مسکن در برابر خدمت و ۸.۴ درصد در مسکن رایگان سکونت داشته‌‌اند.

 

فارس: بر اساس تازه ترین آمارهای رسمی در سال ۸۹، ۶۴.۷ درصد از خانوارها در مسکن شخصی، ۲۵.۷ درصد در مسکن اجاری، ۱.۲ درصد در مسکن در برابر خدمت و ۸.۴ درصد در مسکن رایگان سکونت داشته‌‌اند.

 

بانک مرکزی در این گزارش افزود: بررسی خانوارها از نظر نوع مصالح عمده بکار رفته در ساختمان محل سکونت آنان نشان می دهد که در سال ۱۳۸۹ حدود ۹.۹ درصد خانوارها در ساختمان‌های بتون ارمه، ۲۳.۶ درصد در بناهای اسکلت فلزی، ۳.۷ درصد در ساختمان‌های بلوک سیمانی، ۵.۰ درصد در بناهای آجری با تیرچه بلوک، ۴۸.۶ درصد در ساختمان‌های آجری با تیرآهن، ۴.۹ درصد در بناهای آجری با تیرچوبی، ۲.۶ درصد در ساختمان‌های خشتی، گلی و چوبی و ۱.۷ درصد در بناهای ساخته شده با سایر مصالح سکونت داشته‌اند.

 

طبق نتایج این بررسی ۴.۶ درصد از خانوارها در محل سکونت خود از یک اتاق، ۳۰.۱ درصد از دو اتاق، ۴۴.۰ درصداز سه اتاق، ۱۶.۱ درصد از چهار اتاق، ۳.۶ درصد از پنج اتاق و ۱.۶ درصد از شش اتاق و بیشتر استفاده نموده‌اند.

 

* تسهیلات محل سکونت و لوازم زندگی مورد استفاده خانوارها

بررسی تسهیلات محل سکونت خانوارها در سال ۱۳۸۹ نشان می‌دهد که حدود ۹۹ درصد خانوارها از آب لوله‌کشی، ۹۹.۸ درصد از برق، ۹۱.۵ درصد از گاز شهری، ۳۵.۶ درصد از سیستم فاضلاب شهری، ۸۸.۲ درصد از تلفن، ۲۲.۳ درصد از اینترنت، ۹۶.۷ درصد از آشپزخانه، ۹۸.۳ درصد از حمام، ۷۲ درصد از کولر ثابت، ۹.۸ درصد از سیستم حرارت مرکزی (شوفاژ) ۱.۳ درصد از پکیج و ۴۱.۷ درصد از انباری بهره‌مند بوده‌اند.

 

نتایج این بررسی گویای آن است که ۳۹.۵ درصد خانوارها از اتومبیل شخصی، ۱۸.۵ درصد از موتورسیکلت، ۱۶.۲ درصد از دوچرخه، ۶۵.۴ درصد از چرخ‌خیاطی، ۵۵.۷ درصد از رادیو ضبط و ضبط صوت، ۱۴.۳ درصد از رادیو، ۹۹.۱ درصد از تلویزیون، ۵۹ درصد از ویدئو، ۴۳.۸ درصد از رایانه، ۱۵.۷ درصد از دوربین فیلم‌برداری، ۶۲.۷ درصد از یخچال، ۷۳.۲ درصد از فریزر و یخچال فریزر، ۵۳.۹ درصد از پنکه، ۹۹.۱ دصد از اجاق گاز، ۹۰.۲ درصد از جارو برقی، ۸۰ درصد از ماشین لباسشویی و ۸۹.۹ درصد از تلفن همراه استفاده نموده‌اند./فردانیوزرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.