تاريخ : | | نویسنده : khizeshnews

 

یک پایگاه عرب زبان با اشاره به تصمیم یک شهروند عربستانی برای فروش کودک شش ساله خود برای تامین معاش خانوده اش ، از گسترش پدیده فقر در سرزمین تحت حاکمیت آل سعود خبر داده است.

 

مهر: پایگاه میدل ایست آنلاین در مطلبی با اشاره به گسترش فقر درعربستان اولین کشور تولید کننده و صادر کننده نفت در جهان آورده است : یک شهروند عربستانی برای تامین مخارج خود کودک شش ساله خود را به قیمت بیست میلیون دلار در پایگاه اجتماعی فیس بوک در معرض فروش قرار داد.

این پایگاه می افزاید: سعود بن ناصر الشهری که مقامات قضایی عربستانی دفتر حقوقی وی را تعطیل کرده اند هم اکنون بیکار شده است و برای گذران زندگی فرزند خود را در معرض فروش گذاشته است.

پایگاه مذکور سپس ذکر کرد: عربستان سعودی یکی از بزرگترین کشورهای صادر کننده نفت در جهان است، اما آمار فقر در این کشور ۲۲ درصد است و برنامه ملی مبارزه با فقر که از سه سال پیش شروع به کار کرده است نیز کاری از پیش نبرده است.

 

آخرین اخبار آخرین اخبار ایران اخبار ایران وجهان

 

 

بر اساس گزارش وزارت امور اجتماعی عربستان، حدود سه میلیون سعودی زیر خط فقر هستند و ۶۰۰ هزار نفر از خدمات تامین اجتماعی استفاده می کنند.

 

اخیرا یکی از کارگردانان سعودی به نام "طراد الاسمری" فیلم مسندی را به نام " حقوق من هزار ریال است" را در اینترنت پخش کرد که به خوبی زوایای فقر در عربستان را تشریح می کند.

ماجرای این فیلم زندگی محافظ امنیتی یک مرکز تجاری جده است که ماهی ۱۲۰۰ ریال سعودی(هر ریال بیش از ۳۳۰ تومان است) حقوق دریافت می کند در حالی که باید یک خانواده هفت نفره را بچرخاند.

این پایگاه می افزاید: یک روزنامه نگار عربستانی اخیرا ضمن انتقاد از اوضاع معیشتی کشورش این سئوال را مطرح کرده است که آیا در حالی که درآمد سالیانه عربستان میلیاردها ریال است حقوق ماهانه یک کارمند باید ۱۵۰۰ ریال باشد.

پایگاه مذکور سپس به انتقادات "بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز آل سعود" از مسئولان سعودی پرداخته است که وی اعلام کرده بود: مردم بسیاری از مناطق و روستاهای عربستان زیر خط فقر زندگی می کنند و فقط پنج درصد ثروت را در اختیار گرفته اند..../مهررپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.