رییس پلیس ترافیك شهری راهور ناجا با اشاره به این كه طرح ضربتی برخورد با تخلفات خودروهای سنگین از جمله كامیون ها به ویژه در شهر تهران در كاهش تصادفات خودروهای سنگین نقش بسیار موثری داشته است گفت: بیش از چهار هزار كامیون در بزرگراه های پایتخت در سالجاری توقیف شده است.

سرهنگ محسن مهرایی روز سه شنبه افزود: اقدامات پلیس شهری در برخورد با تخلفات خودروهای سنگین در شهرهای بزرگ كه عملیات عمرانی در آنان بیشتر است شدت می یابد.

وی در خصوص بازگشایی مدارس با بیان اینكه در روز چهارشنبه كه مدارس ابتدایی و راهنمایی آغاز به كار كردند دو میلیون دانش آموز به مدرسه رفتند، تصریح كرد: پیش از آغاز مهرماه جلسات ویژه هماهنگی میان پلیس و وزارت آموزش و پرورش تشكیل شد كه آموزش رانندگان سرویس مدارس و همچنین برگزاری مانور ویژه مدارس از جمله اقدامات پلیس در این زمینه بود.

ممنوعیت تردد موتور، كامیون و وانت بار در جلوی مدارس

وی با اعلام اینكه از تردد موتور، كامیون و وانت بار در جلوی مدارس در زمان شروع و پایان فعالیت مدارس جلوگیری خواهد شد، از آغاز به كار پلیس مدرسه خبر داد و گفت: بر اساس دستورالعمل مصوب شورای عالی ترافیك افرادی از همیاران پلیس به عنوان پلیس مدرسه و به عنوان مراقب فعالیت خواهند كرد كه دانش آموزان را از عرض خیابان عبور می دهند كه بر اساس قانون در صورتی كه رانندگان به دستورات این پلیس مدرسه توجه نكنند برابر ماده ۷ قانون، نمره منفی دریافت خواهند كرد كه این نمره منفی برای خودروهای شخصی ۳ نمره و عمومی ۵ نمره خواهند بود.

رییس پلیس ترافیك شهری در ادامه با بیان اینكه در چهار روز تعطیلات پایان تابستان ۱۱ فقره تصادف منجر به فوت در داخل شهرهای كشور رخ داده است،گفت: در این تصادفات ۱۲ نفر جان خود را از دست دادند.

به گفته وی در تعطیلات آخر هفته تابستان یك هزار و ۶۴ فقره تصادف منجر به جرح در شهرهای كشور رخ داده است.

۸۵ درصد از تلفات تصادفات شهری را عابران پیاده و راكبان موتورسیكلت تشكیل می دهند

وی همچنین با بیان اینكه ۸۵ درصد از تلفات تصادفات شهری را عابران پیاده و راكبان موتورسیكلت تشكیل می دهند، گفت: در شهریورماه سال جاری از مجموع ۱۵۰ فقره تصادف منجر به فوت در صحنه حادثه ۸۰ فقره (۳/۵۳ درصد تصادفات مربوط به راكبین موتورسیكلت سوار) بوده است.

به گفته رییس پلیس ترافیك شهری ۴۹ فقره از تصادفات منجر به فوت در شهریورماه سال جاری را عابران پیاده تشكیل داده اند.

وی همچنین با بیان اینكه در ارزیابی های صورت گرفته در ۳۵ درصد از مجموع تصادفات در شهرهای كشور یكی از وسایل مقصر در تصادفات خودروهای سنگین شامل اتوبوس، كامیون، كامیونت و وانت بار بوده اند، گفت: با وجود آنكه وسایل نقلیه سنگین ۳۵ درصد از تصادفات را به خود اختصاص داده اند، این رقم نسبت به مدت ماه گذشته (مردادماه) ۱۵درصد كاهش داشته است.

شهرداری ها، آب و فاضلاب و نیرو بیشترین مقصران تصادفات رانندگی در كشور

به گزارش ایسنا، رییس پلیس ترافیك شهری با اشاره به ماده ۱۴ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی گفت: بر اساس تبصره سه این ماده كارشناسان تصادفات پلیس ترافیك شهری در بررسی ۲۷۲ فقره تصادف ، بیشترین دستگاه های مقصر در این تصادفات را شهرداری ها اعلام كردند.

وی با بیان اینكه با توجه به گستردگی پایتخت، شهرداری تهران با مقصر شناخته شدن در ۱۰۰ فقره تصادف در صدر سازمان های مقصر در تصادفات رانندگی قرار دارد، گفت: بعد از شهرداری تهران شهرداری بوشهر بیشترین سهم را در تصادفات داشته است.

رییس پلیس ترافیك شهری كمبود علائم و نقص هندسی در معابر را كه موجب خسارت مالی و جانی افراد در تصادفات شده است را از جمله مهمترین قصور شهرداری ها دانست و تصریح كرد: بعد از شهرداری ها، سازمان آب و فاضلاب، وزارت نیرو و مخابرات بیشترین نقش در تصادفات شهری را داشته اند.

وی همچنین با بیان اینكه طبق تبصره سه ماده پنج آیین نامه اجرایی افرادی كه از خودروی غیر مجاز برای جابجایی دانش آموزان (سرویس مدارس) استفاده می كنند مسوولیت عواقب را نیز برعهده دارند، گفت: بر اساس تبصره ۳ ماده ۴ اگر سرویس مدرسه كه از شمول خودروهای مجاز خارج شده باشد دچار تصادفی شود كارشناسان پلیس ترافیك شهری در زمان رسیدگی به تصادفات، مدیر مدرسه و یا فرد طرف قرارداد با خودروهای سرویس مدارس را به عنوان فرد مقصر به مرجع قضایی اعلام خواهند كرد..../خبرگزارى ايسنارپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.